Ostrzeżenie
  • JFolder::create: Tworzenie folderu nie powiodło się.Path: /home/morpho
  • Key folder in safepath unaccessible
Wróć do: Dorośli

Prawda o Broadmoor - wiktoriańskie zbrodnie i zakład dla obłąkan

DrukujE-mail
"Prawda o Broadmoor (...)" to zbiór wyjątkowych opowiadań, które powstały przy okazji pracy Autora nad promowaniem historii opisanych w aktach archiwum Szpitala Psychiatrycznego w Broadmoor.
With shipment Paczka InPost for 7,50 zł
Cena sprzedaży 19,00 zł
Opis

Mark Stevens "Prawda o Broadmoor. Wiktoriańskie zbrodnie i zakład dla obłąkanych" (Przekład: Justyna Gil) Wydawnictwo: Morpho. Rok wydania: 2012. Oprawa: miękka. Ilość stron: 153. Format: 12,5x19,5 cm. ISBN: 978-83-62352-08-1.

Książka stanowi zbiór wyjątkowych opowiadań, które powstały przy okazji pracy Autora nad promowaniem historii opisanych w aktach archiwum Szpitala Psychiatrycznego w Broadmoor. Opowiadania zawarte w publikacji zawierają szczegółowe historie czterech najbardziej znanych pacjentów zakładu, dzieci, które się w nim urodziły oraz ucieczek pacjentów. Książka stanowi obowiązkową lekturę dla wszystkich zainteresowanych
wiktoriańską Anglią, psychiatrią i opieką nad osobami psychicznie chorymi oraz tych zainteresowanych pogmatwanymi ludzkimi losami, które prowadzą czasem do tak niezwykłych miejsc jak Broadmoor.

O Autorze: Mark Stevens jest z zawodu archiwistą zatrudnionym obecnie w Urzędzie Hrabstwa Berkshire w Reading. Zbiorami archiwum Szpitala w Broadmoor opiekuje się od 2004 roku i regularnie wygłasza odczyty oraz publikuje prace dotyczące historii tej placówki.


O angielskiej wersji książki pisał Onet w artykule pt. "Najsłynniejszy szpital dla obłąkanych" .

 

Przeczytaj fragment książki: kliknij tutaj.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.