Ostrzeżenie
  • JFolder::create: Tworzenie folderu nie powiodło się.Path: /home/morpho
  • Key folder in safepath unaccessible
Wróć do: Fantastyka

Transgeniczna Mandarynka (antologia)

DrukujE-mail
"Transgeniczna mandarynka" to zbiór ponad 30 tekstów 13 młodych, wschodzących gwiazd fantastyki i fantasy. Zapraszamy do lektury!
With shipment Paczka InPost for 7,50 zł
Cena sprzedaży 21,00 zł
Opis

"Transgeniczna mandarynka. Wydawnictwo: Morpho. Rok wydania: 2013. ISBN: 978-83-62352-12-8. Format 14x21 cm. Stron: 252.

Fragment wstępu: "Przeszło trzydzieści tekstów sprowadziliśmy do wspólnego mianownika, jakim jest dobry humor. Pomiędzy subtelne, pełnokrwiste opowiadania, gdzie dowcip kryje się głównie w dialogach, wcisnęły się przesiąknięte absurdem drabble, w których nie można przekroczyć przepisowych stu słów. Okraszone poezją humoreski Ryszarda Machowskiego - niczym przystanki na literackim szlaku - pozwalają czytelnikowi odetchnąć od tej różnorodności form. W cały ten wesoły chaos wkradła się również bajka - instruktaż dla tatusiów, jak radzić sobie z nietrafionymi prezentami. "Transgeniczna mandarynka" jest naszym pierwszym projektem, zrodzonym z miłości do klawiatury. Jest także pamiątką z licznych konkursowych potyczek prowadzonych przez użytkowników portalu literackiego www.fantastyka.pl, gdzie sam dj Jajko obdziela nagrodami i rządzi"

Do antologii trafiły teksty 13 autorów: Anna Brzeska, Adam K. Burling, Adam Dzik, Anna Grzanek, Marek Hołub, Marcin Kasica, Ryszard Machowski, Barbara Mikulska, Agnieszka Osikowicz, Rafał Piotrowicz, Robert Skibicki, Darek Wędrychowski, Marek Zychla.

Wstęp dj Jajko:

Fantastyka to nie tylko gatunek literacki.
Ba, to nie jest nawet ogromna część przemysłu książkowego i kinowego.
Fantastyka to styl życia. Fantastyka to pasja!

Jeśli spotka się grupa ludzi połączona tą pasją, to potrafią stworzyć COŚ.
W tym przypadku COŚ jest zbiorem opowiadań napisanych przez autorów, połączonych przez pasję i jedno marzenie: napisać i wydać. Nie znajdziecie tu znanych nazwisk, a grupę, która spotkała sie na fantastyka.pl i zrealizowała swoje marzenie.

Czy warto?
Warto przeczytać, co mają do powiedzenia amatorzy połączeni pasją. Można potem skrytykować, ale można tez samemu pomarzyć. :) Przeczytałem, tu i ówdzie sie uśmiechnąłem, zadziwiłem i zadumałem.
I marzę.

Juliusz Wojciechowicz - Ex Fabula:

Fantastyka ma wiele twarzy. Maski zdeformowane groteską, oblicza naznaczone grozą, facjaty przyozdobione uśmiechem klauna. "Transgeniczna mandarynka" to zwierciadło, w którym masz szansę ujrzeć je wszystkie.

Zdjęcie przedniej i tylnej strony okładki: tutaj

Obszerny fragment książki: tutaj

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.